image
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Hnojiva > Trávníkový program

Trávníkový program

Bez mechu

Hnojivo je určeno k výživě trávníků a k ošetření travních porostů proti většině druhů mechů.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Amonný dusík jako N v % 15,0
Síra rozpustná ve vodě jako S v % 17,0
Železo jako Fe v % 8,0

Rozsah a způsob použití

Díky obsaženému dusíku podporuje růst trav, čímž dochází k rychlejší regeneraci travního porostu a volná místa vzniklá po odstranění mechu jsou rychleji zapojena do základního porostu. Doporučený termín aplikace je od března do září. Ošetření trávníku provádíme max. 2x do roka v odstupu nejméně 45 dní. Pro rovnoměrnou aplikaci doporučujeme použít vhodný aplikátor hnojiva. Pro kontrolu rovnoměrné aplikace hnojiva můžete rozdělit travní plochu provazem na menší části.

Aplikační dávky

Pro dosažení optimálního účinku, aplikujte hnojivo 3-4 dny po seči na částečně vzrostlý trávník a dva dny po aplikaci proveďte zavlažování. Trávník by se měl sekat nejdříve 4 dny po aplikaci. Po 10-14 dnech se může odumřelý a hnědý mech mechanicky odstranit vertikutátorem nebo železnými hráběmi a volná místa dosejeme travním semenem. Aplikace během suchých nebo deštivých dnů se nedoporučuje. Při silném nebo opakovaném výskytu mechu se může provést ošetření 2x do roka při dodržení minimálního odstupu 45 dnů mezi jednotlivými aplikacemi. Železo obsažené v hnojivu může způsobovat hnědé zabarvení na dlaždicích, kamenné dlažbě, oblečení či obuvi a proto je třeba zabránit kontaktu přípravku s těmito povrchy. Dávejte pozor na domácí zvířata.

Doporučená dávka je 35 g/m2.

Tráva jaro

GSH NPK 15-5-5+14S+2MGO+0,5FE

NPK/NP hnojiva

Speciální granulované vícesložkové NPK hnojivo se sírou,  hořčíkem a stopovými živinami určené pro hřišťové a okrasné trávníkové plochy.

Rozsah a způsob použití

Výrobek je speciální granulované hnojivo se stopovými živinami určené ke hnojení trávníků. Vysoký stupeň využití dusíku společně s obsahem železa a optimálním poměrem jednotlivých živin předurčuje hnojivo pro hnojení zatěžovaných hřišťových trávníků a okrasných ploch. Hnojivo může být velmi přesně dávkováno při ruční aplikaci nebo za využití aplikační techniky v průběhu celé vegetace. Při dodržení aplikačních dávek zajistí obsažené množství a poměr živin vyrovnanou výživu v daném období bez rizika popálení trávníku. Závlaha po aplikaci podporuje okamžitý účinek hnojiva, neboť uvolněné živiny mohou být rostlinami okamžitě přijímány.

Aplikační dávky

Hnojivo je vhodné pro hnojení zatěžovaných trávníků a okrasných trávníků v obytných a průmyslových zónách.

Oblast použití kg/100m2 Dávka hnojiv g/m2 na 1 dávku  Počet dávek za rok  Termín aplikace
Parky, veřejná zeleň 3 - 5 30 - 50  2 - 4 Březen - září
Travnatá hřiště 4 - 6 40 - 60  2 - 5  Březen - září
Okrasné trávníky  3 - 4  30 - 40  2 - 3  Březen - září 

Tráva podzim

GSH NPK 7-7-15+12 S+0,5 FE

NPK/NP hnojiva

Speciální granulované vícesložkové NPK hnojivo se sírou, s přídavkem hořčíku a stopovou živinou železem (dusíkatá složka je obsažena ve formě amonné) určené pro podzimní přihnojení trávníků a rostlin náročných na vyšší obsah draslíku.

Rozsah a způsob použití

Hnojivo je určeno zvláště pro podzimní hnojení trávníků o střední intenzitě ošetřování, lze použít též pro výživu rostlin náročných na vysoký obsah draslíku. Vysoký stupeň využití dusíku společně s obsahem železa a hořčíku zajišťuje rozvoj chlorofylu a zdravý růst, navýšený obsah draslíku dává dobrý předpoklad pro vyšší pevnost a odolnost pletiv proti mechanickému poškození. Zároveň dochází ke zvýšení odolnosti proti chorobám v průběhu přezimování. Optimální poměr jednotlivých živin předurčuje hnojivo pro hnojení hřišťových trávníků, veřejných ploch a okrasných trávníků.

Hnojivo může být velmi přesně dávkováno při ruční aplikaci nebo za využití aplikační techniky na konci vegetace. Obsažený poměr živin zajistí dobrou kondici porostů před zimou a dobré přezimování.  Při dodržení aplikačních dávek není riziko popálení trávníku. Závlaha po aplikaci podporuje okamžitý účinek hnojiva, neboť uvolněné živiny mohou být rostlinami okamžitě přijímány.

Aplikační dávky

Oblast použití kg/100m2 Dávka hnojiv g/m2 na 1 dávku  Počet dávek za rok  Termín aplikace
Parky, veřejná zeleň 3 - 5 30 - 50  2 - 3 Srpen - listopad
Travnatá hřiště 4 - 6 40 - 60  2 - 3  Srpen - listopad
Okrasné trávníky, fairway 3 - 4  30 - 40  2 - 3  Srpen - listopad